poduszkowiec mamapotrafi

Azyl bezpieczeństwa – jak stworzyć przytulny pokój malucha

Urządzając dziecięcy pokój, mamy na uwadze przede wszystkim funkcjonalność i bezpieczeństwo. Przyjemne barwy, chociaż pełnią ważną rolę, schodzą na dalszy plan, jeśli chodzi o zapewnienie maluchowi komfortowego korzystania z pomieszczenia. Na szczęście wszystko to można pogodzić. Podpowiadamy, jak.

Miękko, mięciutko

Czy wiesz, że słowo „materac” pochodzi od arabskiego terminu, oznaczającego „coś, co rzuca się na podłogę”? Mieszkańcy Półwyspu określali w ten sposób miejsca swojego nocnego odpoczynku, które składały się z maty oraz licznej ilości poduszek. Tę praktykę można wykorzystać jako inspirację do stworzenia bezpiecznego kącika do zabawy. Przytulny, sznurkowany dywanik dla dziecka w pięknych, pastelowych kolorach doskonale nada się jako mata. Liczne poduszki w przeróżnych kształtach i barwach zadbają o wygodę i stworzą niezwykle atrakcyjny dla dziecka zakątek.

sznurkowy dywanik dla dziecka dywan do pokoju dziecięcego sznurkowy ręcznie robiony dywanik

sznurkowy dywanik dla dziecka pokój dziecięcy dywan turkusowy szary dywanik

poduszki dla dzieci jasiek pokój dziecięcy poduszeczki dla dzieci

Wygodny tron dla księżniczki lub rycerza

Pufa to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie dla dziecięcego pokoju. Umożliwia najmłodszym wygodny odpoczynek i stanowi niekończące się źródło inspiracji zabawowych dla dziecięcej fantazji. Co ważne, nie ma twardych kantów, więc zawsze będzie to miękki amortyzator dla rozbieganych maluchów.

pufa dziecięca pufa różowa dla dziecka

pufa dziecięca niebieska szara pufa dla dziecka

Łóżko do spania, poduszkowiec do zabawy

Łóżko w dziecięcym pokoju powinno służyć tylko i wyłącznie jako mebel do spania. Dlaczego? Ponieważ, jeśli dziecko skojarzy je z nocnym odpoczynkiem, będzie miało mniej problemów z zasypianiem. Natomiast czytanie w łóżku, oglądanie telewizji czy zabawy sprawiają, że staje się ono kolejnym miejscem, kojarzącym się z aktywnością. Dlatego warto pomyśleć nad alternatywą. Przytulny i funkcjonalny poduszkowiec może być rozwiązaniem. Jego zaletą jest możliwość wykorzystania go nie tylko w pokoju dziecka, ale również w ogrodzie lub podczas rodzinnego pikniku na trawie. Świetnie nada się także do popołudniowej drzemki.

poduszkowiec różowy szary mata do zabawy poduszkowiec dla dziecka ręcznie robiony
poduszkowiec czarno biały poduszkowiec dla dziecka pokój dziecięcy mamapotrafi
poduszkowiec czarno biały poduszkowiec dla dziecka pokój dziecięcy mamapotrafi

Walizeczki na zabawki

Za przeważającą ilość potknięć i skaleczeń w pokoju dziecka odpowiadają porozrzucane klocki, maskotki, lalki czy książki. Utrzymanie go w czystości może im zapobiec. Jak to zrobić? Zachęcając malucha do sprzątania. Jeśli uważasz, że to niemożliwe, zadbaj o piękną oprawę dla zabawek – śliczny kufer albo kolorowe walizeczki dla dziecka, do których Twoja pociecha będzie chowała swoje skarby. Wtedy sprzątanie stanie się zabawą!

walizeczki, walizki,tipi dla dzieci, teepee, kuferki 11
walizeczki, walizki,tipi dla dzieci, teepee, kuferki6
walizeczki, walizki,tipi dla dzieci, teepee, kuferki 3