DSC_0829

Baldachim dla chłopca i dziewczynki

Baldachim nad dziecięcym łóżeczkiem jest coraz częściej spotykanym dodatkiem wystroju wnętrz. Historia tej dekoracji sięga aż XII wieku – baldachim stanowił górną część łóżka i mógł być wykonany z drewna lub tkaniny, a także służył jako przenośna osłona władców i innych dostojników. W dzisiejszych czasach osłania nasze małe księżniczki i małych książąt zapewniając im spokojny sen. Dlaczego jest taki popularny?

Bliski Wschód w dziecięcym pokoju

Baldachimy przybyły do Europy właśnie z Bliskiego Wschodu w czasie wypraw krzyżowych. Niezmiennie kojarzy się z bogatymi i orientalnymi wnętrzami przesyconymi mocnymi olejkami eterycznymi, ciepłym powietrzem i romantycznym charakterem. Te cechy to jednak nie wszystko – baldachim ma też swoje praktyczne cechy. Nad ranem może nie dopuszczać promieni słonecznych, a nocą chronić przed wrogimi insektami. Baldachim będzie też chronił dziecko przed kurzem i zapewni mu spokojny, zdrowy sen.

Orientalne baldachimy znajdziesz na naszej stronie > BALDACHIMY <

Materiał na baldachim

Już od pierwszych dni chcemy zadbać o komfort naszego malucha i zapewnić mu jak najlepsze doznania. Wybierając baldachim warto pomyśleć o ozdobie wykonanej z naturalnego i bezpiecznego dla delikatnej skóry dzieci materiału. W szwalni Mama Potrafi chcemy podarować dzieciom najpiękniejsze chwile, dlatego szyjemy baldachimy w dwóch wersjach – bawełnianej i muślinowej. Bawełna jest w pełni bezpieczna zarówno dla dziecka jak i środowiska, a jej przyjemna miękkość sprawdzi się w każdej sytuacji. Muślin to jedna z najprostszych i najdelikatniejszych tkanin. Lekka, z dużą „oddychalnością”, nie pozwoli na przegrzanie dziecka. Sztuczne materiały jak tiul czy wiskoza, chociaż będą ładnie wyglądać, mogą się nie sprawdzić ze względu na przepuszczalność powietrza – pod baldachimem będą występować wysokie temperatury, które mogą zaszkodzić dziecku. Bez względu na to który materiał wybierzesz, bawełnę czy muślin, baldachim można prać w 30 stopniach w pralce.

Baldachim w różnych wersjach

Na rynku znajdziemy kilka różnych wersji baldachimów. W zależności od funkcji, którą baldachim miałby spełniać, możemy wybrać baldachim krótki, średniej długości i do ziemi. Krótkie pełnią w zasadzie wyłącznie rolę dodatku i ozdoby pokoju dziecięcego. Baldachim półdługi może ochraniać przed światłem i całym światem zewnętrznym pomagając zasnąć w każdym momencie dnia. Wysokość naszych baldachimów, bez mocowania to 210 centymetrów – zapewni on zatem zarówno ochronę przed insektami, przeciągiem i otuli do dobrego snu.

 

Baldachim dla chłopca i dziewczynki

Wbrew panującej opinii, baldachim nie jest wyłącznie pięknym dodatkiem do dziewczęcego pokoju małej księżniczki. Baldachim będzie też świetnym uzupełnieniem pokoju małego chłopca. Jest to możliwe dzięki różnorodności kolorów – od różowego, aż po szary. Do baldachimu można też dobrać dodatki tak, by współgrały z resztą wnętrza – gwiazdkowe girlandy, kolorowe maty lub zabawne poduszki. Jak zwykle, wszystko zależy od wnętrza i bogatej wyobraźni.

Baldachim do każdego pokoju znajdziesz na naszej stronie > BALDACHIMY <