kącik dziecięcy w salonie

Kącik dziecięcy w salonie

Nie wszystkie dzieci mają swój osobny pokój, dlatego często zabawa przenosi się do salonu. Nie każdego rodzica cieszy jednak wizja rozrzuconych wszędzie zabawek i porysowanych ścian. Jak wygospodarować dziecku jego mały kącik w salonie, tak aby czuło się u siebie i jednocześnie nie przeszkadzało innym? 

Wyznacz miejsce na kącik dziecięcy

Kącik dziecięcy nie może zajmować całego pomieszczenia, salon nie jest przecież bawialnią. Rodzice często przyjmują tu gości, albo chcą wieczorem spokojnie odpocząć nie potykając się o plastikowe samochodziki i pluszowe misie. Warto wyznaczyć dziecku miejsce, w którym będzie mogło trzymać swoje zabawki, kredki i w którym będzie czuło się całkiem swobodnie. Jak to zrobić? Pomyśl o małym dywaniku czy macie, która określałaby granice dziecięcej powierzchni. Niech kącik dziecięcy w salonie będzie mały, ale wystarczający i spełniający wszystkie oczekiwania Twojego malucha.

kącik dziecięcy w salonie inspiracje

Uporządkuj zabawki

Zabawki rozrzucone po całym pokoju? Nie ma mowy. Jeśli nie chcemy, żeby nasz salon zmienił się w małe pobojowisko i nie marzymy o lalce wbijającej nam się w plecy gdy relaksujemy się na kanapie, musimy znaleźć rozwiązanie jak to wszystko zorganizować. W kąciku dziecięcym powinno znaleźć się miejsce, w którym nasz maluch będzie mógł przechowywać swoje skarby. Może to być otwierana pufa, estetyczne kartony albo mała szafeczka z szufladami. Postaraj się aby miejsce do przechowywania pasowało do Twojego wnętrza, ale też dobrze spełniało swoją funkcję. Designerska walizeczka, a może praktyczny worek? Wszystko zależy od Ciebie.

kącik dziecięcy w salonie inspiracje dziecięce

Dziecięcy klimat

Salon spełnia wiele funkcji – jest pokojem gościnnym, sypialnią, jadalnią i bawialnią w jednym. Kącik dziecięcy w salonie powinien jednak być miejscem, w którym maluch czuje się jak w swoim małym królestwie. Postaraj się znaleźć złoty środek. Niech wyznaczony kącik dziecięcy będzie naprawdę dziecięcy – kolorowa girlanda czy cotton balls nadadzą zarówno lekkiego nastroju jak i przyjemnego klimatu. Jeśli bardzo chcesz zaznaczyć dziecięcą strefę, a nie masz czasu myśleć i planować, postaw na zestaw tipi – doda trochę uroku Twojemu salonowi, wszystko będzie w jednym miejscu, a Twoje dziecko będzie miało swój wymarzony kącik w salonie.

kącik dziecięcy w salonie inspiracje dziecięce tipi