pokój dziecięcy kosmos

Pokój dziecięcy – kosmos

Twoje dziecko chce być astronautą i marzy mu się pokój w kosmicznym klimacie? Nic bardziej prostszego, mamy kilka pomysłów jak zmienić zwykły pokój dziecięcy w pokój kosmos! 

Kosmiczny kolor

Przede wszystkim pokój kosmos trzeba przygotować pod kątem kolorystycznym – w kosmosie nie ma różu, zieleni i innych pastelowych kolorów. Nie bój się ciemnego koloru. Jeśli do delikatnego granatowego dobrze dobierzesz dodatki w jasnych barwach, nie uzyskasz wrażenia przytłoczenia. Na ścianie mogą pojawić się gwiazdki, które rozświetlą mrok. Dobrym rozwiązaniem może być też wykorzystanie fototapety. Wtedy nasze dziecko będzie miało prawdziwy pokój kosmos!

Prawdziwa rakieta

Potrzebujemy czegoś, co będzie imitować prawdziwą rakietę. Przecież każdemu astronaucie potrzebny jest własny statek kosmiczny. Skąd go wziąć? Możemy użyć do tego tipi, namiotu który może prawie wszystko. Dobrze dopasowany kolorystycznie namiot z kosmicznymi dodatkami sprawdzi się idealnie i nikt, nie będzie w stanie odróżnić go od prawdziwej rakiety. Możesz wybrać kolory ciemniejsze w gwiazdkowe wzory, albo jaśniejsze, podobne do metalowej konstrukcji. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

Gwiezdne dodatki

Czym byłby kosmos bez gwiazd? Ciężko to sobie wyobrazić! Na szczęście w naszym kosmicznym pokoju dziecięcym niczego nie zabraknie. Wystarczy, że pomyślisz o girlandach Milky Way, które świetnie będą imitować prawdziwą Drogę Mleczną! Do tego możesz przykleić na ścianę bądź sufit naklejki fluorescencyjne, które rozświetlą nocne przygody naszego astronauty. Potrzebujecie więcej światła? Dobrze sprawdzą się popularne cotton balls! 

Źródło zdjęcia głównego: homebook.pl